Novinky na portálu | inovace rozvoj financování Liberecký kraj

Novinky

 

Přehled připravovaných výzev evropských a národních programů - 01.12.2016

Přehled připravovaných výzev evropských a národních programů

Vědecko-výzkumné projekty bude možné v následujícím roce opět financovat z různých evropských a národních programů. Připravte se na výzvy včas!

více [nové okno]

 
 

Vyšla statistická ročenka ČSÚ za rok 2016 - 30.11.2016

Vyšla statistická ročenka ČSÚ za rok 2016 - 30.11.2016

Statistická ročenka obsahuje dlouhodobé časové řady (2000 až 2015) za vybrané ukazatele národního hospodářství. O hlavních trendech ve financování VaV a zaměstnanosti v sektoru jsme psali v článku "Česko investuje do vědy více peněz než většina nových členských států EU". Vedle hlavních ukazatelů o výdajích na VaV, vývoji počtu výzkumných pracovišť a zaměstnanosti ve výzkumu najdeme v publikaci například také údaje o vývoji počtu osob s terciárním vzděláním, studentech vybraných skupin oborů, či specialistech ve vědě a technice.

Samostatně jsou zpracována data o výzkumu a vývoji ve vládním a vysokoškolském sektoru podle jednotlivých oblastí a také v podnikatelském sektoru, na který dlouhodobě připadá více než polovina investic ve výzkumu a vývoji.

Zajímavé jsou také údaje o udělených patentech. Z 5 576 patentů udělených v ČR v roce 2015 tvořilo pouze 605 patenty domácích přihlašovatelů, zatímco přihlašovatelům v zahraničí bylo uděleno 4 971 patentů. Těm dominují subjekty z Německa, Spojených států, Francie a Švýcarska.

Na webu Českého statistického úřadu je dostupná celá publikace v PDF, kapitolu shrnující data z oblasti VaV naleznete ZDE.

Vyšla statistická ročenka ČSÚ za rok 2016

Dne 23. listopadu vydal Český statistický úřad Statistickou ročenku za rok 2016, která obsahuje údaje o stavu a vývoji nejdůležitějších oblastí hospodářského, sociálního a kulturního života ČR. Oblasti Vědy, výzkumu a inovací se podrobně věnuje kapitola 22.

 
 

OP PIK: Vyhlášena výzva v programu Aplikace - 30.11.2016

OP PIK: Vyhlášena výzva v programu Aplikace

Dne 29. 11. 2016 vyhlásil Řídicí orgán Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) Výzvu III v programu Aplikace.

více [nové okno]

 
 

Český startup dobyl Silicon Valley. Vyhrál i spor s patentovými vyděrači - 30.11.2016

Český startup dobyl Silicon Valley. Vyhrál i spor s patentovými vyděrači

Chtěli vyvinout software, který jim ulehčí práci ve firmě. Výsledkem je produkt, s nímž se čeští vizionáři prosadili v Mekce technologického průmyslu Silicon Valley a dobyli svět.

více [nové okno]

 
 

Budoucnost průmyslu je v našich i robotických rukách - 30.11.2016

Budoucnost průmyslu je v našich i robotických rukách

Koncept Průmyslu 4.0 charakterizuje zavádění nových technologií do výroby, ovlivní ovšem také výzkum, vzdělávání a přinese i širší společenské změny. O všech těchto oblastech se dnes hovořilo na konferenci Průmysl 4.0 v praxi, kterou ve spolupráci s naší univerzitou a Science centrem IQ Landia pořádal CzechInvest.

více [nové okno]

 
 

Developer vyzývá naše vědce: Jak udělat v Liberci Smart City? - 25.11.2016

Developer vyzývá naše vědce: Jak udělat v Liberci Smart City?

V neblaze proslulé jámě na libereckém Perštýně chce společnost Liberecké investiční centrum (LIC) postavit Smart City, ukázkovou městskou čtvrť nabitou moderními technologiemi. V úterý 22. listopadu přijeli zástupci investora s architekty na univerzitu, aby získali od našich odborníků zpětnou vazbu, které technologie v moderní zástavbě uplatnit.

více [nové okno]

 
 

Technologická agentura ČR informuje uchazeče o plánovaném harmonogramu veřejných soutěží v roce 2017. - 24.11.2016

Technologická agentura ČR informuje uchazeče o plánovaném harmonogramu veřejných soutěží v roce 2017.

V následujícím roce bude vyhlášeno celkem šest veřejných soutěží (VS). Na první pololetí roku 2017 je naplánováno vyhlášení VS v programech DELTA, ZÉTA, EPSILON a ÉTA. Ve druhém pololetí budou vyhlášeny VS v programech DELTA a THÉTA. U programů ZÉTA, ÉTA a THÉTA se jedná o první veřejné soutěže v těchto programech.

více [nové okno]

 
 

Techloop otočil trh práce. Český startup se inspiroval v Sillicon Valley - 23.11.2016

Techloop otočil trh práce. Český startup se inspiroval v Sillicon Valley

Hledání IT profesionálů bylo dosud pro firmy komplikované a drahé. Inovativní řešení mění zažité postupy. Letos a příští rok společnost plánuje expanzi do dalších zemí střední a východní Evropy.

Teprve od ledna letošního roku funguje na českém trhu startup Techloop.io zaměřený na zprostředkování práce pro odborníky z oblasti IT. Již po několika měsících se přitom jeho zákazníky staly prestižní firmy jako Seznam, Alza nebo UPC.

více [nové okno]