Novinky na portálu | inovace rozvoj financování Liberecký kraj

Novinky

 

Národní výzva k předkládání žádostí o podporu na přípravu projektové dokumentace a na spolufinancování projektů do výzvy programu LIFE - 17.06.2016

Národní výzva k předkládání žádostí o podporu na přípravu projektové dokumentace a na spolufinancování projektů do výzvy programu LIFE

Dne 8. 6. 2016 byla vyhlášena výzva Ministerstva životního prostředí k předkládání žádostí o podporu na přípravu projektové dokumentace a o národní kofinancování pro tradiční projekty předkládané do výzvy programu LIFE v roce 2016. Výzva je stanovena pro české žadatele v roli koordinujících příjemců. Výše podpory udělené v rámci výzvy na přípravu projektové dokumentace činí max. 150 000 Kč na jeden projekt. Obecná nejvyšší míra podpory na spolufinancování projektu činí maximálně 15 % z konečných celkových způsobilých nákladů projektu a současně ne více než 10 mil. Kč na jeden projekt. Konečný termín pro podání žádostí je 7. 7. 2016 v 17:00 hod. Více informací naleznete v textu výzvy níže.

více [nové okno]

 
 

Konference Společného výzkumného centra Evropské komise - 17.06.2016

Konference Společného výzkumného centra Evropské komise

2016ČVN 0 Konference Společného výzkumného centra Evropské komise (Joint Research Centre of the European Commission) – prezentace V dnech 9. – 10. června se uskutečnila mezinárodní konference Společného výzkumného centra Evropské komise. Dvoudenní konferenci uspořádalo Technologické centrum Akademie věd ČR ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Akademií věd ČR. Na konferenci vystoupil generální ředitel JRC Vladimír Šucha, zástupci JRC a českých organizací ve třech tematických sekcích: Jaderná bezpečnost a zabezpečení, Zabezpečení potravin a Behaviorální vědy a jejich role v rozhodování.

více [nové okno]

 
 

Vicepremiér Bělobrádek v Plzeňském kraji otevřel velké regionální inovační centrum a představil priority státní vědní politiky - 17.06.2016

Vicepremiér Bělobrádek v Plzeňském kraji otevřel velké regionální inovační centrum a představil priority státní vědní politiky

Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek ve středu 15. června zamířil do Plzeňského kraje. V rámci své návštěvy slavnostně otevřel regionální výzkumné centrum RICE při Fakultě elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni a v prostorách fakulty pak zástupcům firem, vědecké, akademické obce a médiím představil priority státní vědní politiky na roky 2016–2020.

více [nové okno]

 
 

Otvíráme si cestu k univerzitám a výzkumu v Indonésii - 17.06.2016

Otvíráme si cestu k univerzitám a výzkumu v Indonésii

Zprostředkovávat kontakty na vysoké školy a výzkumné instituce v Indonésii je jednou z oblastí, kterými se zabývá indonéská společnost Wacana Tata Akademika (WTA). Její generální ředitel navštívil Technickou univerzitu v Liberci.

více [nové okno]

 
 

Evropská Komise vyhlásila veřejnou konzultaci k pracovnímu programu v SC 2 - 09.06.2016

Evropská Komise vyhlásila veřejnou konzultaci k pracovnímu programu v SC 2

Evropská komise vyhlásila veřejnou konzultaci k pracovnímu programu ve Společenské výzvě 2 programu H2020 pro roky 2018-2020 v oblasti potravinové zabezpečení, udržitelné zemědělství a lesnictví, mořský výzkum a bioekonomika.
Zapojit se mohou jak jednotlivci, tak zástupci různých organizací a státních úřadů.
Dotazník je možné vyplnit do 28. sprna 2016.

více [nové okno]

 
 

V žebříčku Forbes jsou dva absolventi TUL Liberec - 09.06.2016

V žebříčku Forbes jsou dva absolventi TUL Liberec

V letošním žebříčku 30 nejtalentovanějších Čechů pod 30 let představil časopis Forbes mladé Čechy, kteří výrazně mění svět kolem sebe. Jsou mezi nimi i Michal Dvořák a Tomáš Hoďbod, absolventi naší ekonomické fakulty.

více [nové okno]