Novinky na portálu | inovace rozvoj financování Liberecký kraj

Novinky

 

Konference "Neříkejte NE mezinárodním projektům" - 15.10.2016

Konference

Masarykova univerzita zve na konferenci s názvem "Neříkejte NE mezinárodním projektům". Tato akce se uskuteční 9.listopadu v prostorách rektorátu VUT a přinese jak základní informace o aktuálních možnostech v mezinárodní spolupráci, tak i tipy, jak napsat mezinárodně konkurenceschopný projekt.
Na konferenci bude možnost diskutovat s úspěšnými firmami a inspirovat se jejich zajímavými příběhy. Po předchozí registraci je účast na akci zdarma.

více [nové okno]

 
 

První ústecký festival start-upů chce studenty inspirovat a udržet v regionu. - 14.10.2016

První ústecký festival start-upů chce studenty inspirovat a udržet v regionu.

Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK) pod záštitou Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP) pořádá ve středu 19. října festival FestUp. Tato akce bude vůbec první akcí podobného druhu v regionu a měla by motivovat studenty s dobrými nápady k založení vlastní firmy. Festival se bude konat v prostorách Multifunkčního informačního a vzdělávacího centra UJEP.

Na FestUpu se představí více než 20 firem včetně globálních společností jako Google či Microsoft. Účelem je, aby se jejich zástupci podělili o své zkušenosti, příběhy a rady, jak se od nápadu dostat k jeho úspěšné realizaci. Smyslem celého festivalu je totiž podpora podnikání a snaha udržet studenty v Ústí nad Labem i po ukončení jejich studia. Festival je navržen interaktivně. Studenty by měly nejen inspirovat příběhy a zkušenosti už fungujících firem, ale budou pro ně připraveny i kreativní dílny, kde si například budou moci vyzkoušet, jak prodat svůj výrobek či nápad.

více [nové okno]

 
 

Nejnovější číslo Aspen Review Central Europe právě vyšlo a je zaměřeno na téma inovace. - 14.10.2016

Nejnovější číslo Aspen Review Central Europe právě vyšlo a je zaměřeno na téma inovace.

Nové číslo pojednává především o vlivu technologického pokroku na každodenní realitu ve střední Evropě. Titulní příběh se zabývá otázkou, zda fakt, že roboti mohou v blízké budoucnosti nahradit práci většiny lidí, může vést ke zvýšení sociálních nerovností. V novém čísle můžete rovněž najít článek o Visegrádské čtyřce či situaci okolo Turecka.

více [nové okno]

 
 

Nejnovější trendy v oblasti 3D tisku a 3D skenování - 13.10.2016

Nejnovější trendy v oblasti 3D tisku a 3D skenování

Nejnovější trendy v oblastech 3D tisku a 3D skenování a výzkumné možnosti své laboratoře představí oddělení Prototypových technologií na mezinárodní odborné konferenci, kterou pořádá ve dnech 10. a 11. listopadu pod názvem 3D trends 2016. Účast již potvrdili vědecké týmy, špičkoví odborníci i zástupci firem z řady zemí – Německa, Polska, Slovenska, Francie, Rakouska. Na půdě univerzity se tak sejdou a propojí své zkušenosti a znalosti jak odborníci z řad vědecko-výzkumných týmů, tak experti z průmyslové praxe. Na akademické půdě si své poznatky a zkušenosti budou moci vyměnit vědci, výzkumníci a experti z výrobní praxe.

více [nové okno]

 
 

Přednášky zahraničních hostů: smart materiály a sketchometry - 6.10.2016

Přednášky zahraničních hostů: smart materiály a sketchometry

François Pigache z Institut National Polytechnique de Toulouse dnes představil studentům fakulty mechatroniky svůj výzkum v oblasti inteligentních materiálů a piezomotorů. V pondělí 10. října přijede Carsten Miller z Univerzity v Bayreuthu na Technickou univerzitu v Liberci, aby představil software sketchometry.

více [nové okno]

 
 

Václav Havel na Technické univerzitě Liberec - 5.10.2016

Václav Havel na Technické univerzitě Liberec

V den nedožitých 80tých narozenin Václava Havla bych ráda připomněla jeho význam pro vysokoškolské studium. Tím, že přispěl k pádu totalitního režimu, se velmi zasloužil o to, že dnešní mladí lidé mohou studovat, co chtějí, mohou svobodně pracovat s informacemi, sbírat zkušenosti po celém světě a nebojí se říci svůj názor.

více [nové okno]