Novinky na portálu | inovace rozvoj financování Liberecký kraj

Novinky

 

Stát podepsal investiční smlouvu s GE Aviation - 21.10.2016

Stát podepsal investiční smlouvu s GE Aviation

Společnost GE v Česku zahájí výrobu do konce roku 2022 a vytvoří 500 nových pracovních míst do roku 2023. V rámci uzavřené smlouvy vznikne centrum pro vývoj, testování a výrobu turbovrtulových motorů. Do dodávek komponent pro výrobu se podstatnou měrou v řádech jednotek miliard korun ročně zapojí i české firmy a s GE budou významně spolupracovat i české vysoké školy.

více [nové okno]

 
 

Dopad zákona o registru smluv na oblast vědy, výzkumu a inovací - 20.10.2016

Dopad zákona o registru smluv na oblast vědy, výzkumu a inovací

Zákon o registru smluv (dále jen „ZRS“), přinesl podstatné změny do způsobu uzavírání smluv. Přinášíme informace o základních změnách, které tento zákon přinese do oblasti vědy, výzkumu a inovací, a na jeho základní výjimky vztahující se na tuto oblast.

více [nové okno]

 
 

Memorandum o spolupráci s Fraunhoferovou společností posílí český aplikovaný výzkum - 20.10.2016

Memorandum o spolupráci s Fraunhoferovou společností posílí český aplikovaný výzkum

Lepší spolupráci českých a německých vědců, společné projekty aplikovaného výzkumu a snazší čerpání evropských peněz slibuje podepsané memorandum o spolupráci s Fraunhoferovou společností. Ta patří v aplikovaném výzkumu mezi přední německé instituce s mezinárodním renomé. Spolupráce s touto špičkovou institucí je zároveň otevřená i malým a středním podnikatelům.

více [nové okno]

 
 

Třetí číslo magazínu Technologické agentury s názvem TA.DI je tady - 18.10.2016

Třetí číslo magazínu Technologické agentury s názvem TA.DI je tady

Technologická agentura ČR vydala již 3. číslo magazínu TA.DI. Tentokrát se zaměřuje zejména na témata nových trendů pod zastřešujícím pojmem Smart Life. Tyto trendy souvisí se změnami, které přináší pokračující rozvoj nových technologií, digitalizace, robotizace či nových způsobů komunikace.

více [nové okno]

 
 

Konference "Neříkejte NE mezinárodním projektům" - 15.10.2016

Konference

Masarykova univerzita zve na konferenci s názvem "Neříkejte NE mezinárodním projektům". Tato akce se uskuteční 9.listopadu v prostorách rektorátu VUT a přinese jak základní informace o aktuálních možnostech v mezinárodní spolupráci, tak i tipy, jak napsat mezinárodně konkurenceschopný projekt.
Na konferenci bude možnost diskutovat s úspěšnými firmami a inspirovat se jejich zajímavými příběhy. Po předchozí registraci je účast na akci zdarma.

více [nové okno]

 
 

První ústecký festival start-upů chce studenty inspirovat a udržet v regionu. - 14.10.2016

První ústecký festival start-upů chce studenty inspirovat a udržet v regionu.

Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK) pod záštitou Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP) pořádá ve středu 19. října festival FestUp. Tato akce bude vůbec první akcí podobného druhu v regionu a měla by motivovat studenty s dobrými nápady k založení vlastní firmy. Festival se bude konat v prostorách Multifunkčního informačního a vzdělávacího centra UJEP.

Na FestUpu se představí více než 20 firem včetně globálních společností jako Google či Microsoft. Účelem je, aby se jejich zástupci podělili o své zkušenosti, příběhy a rady, jak se od nápadu dostat k jeho úspěšné realizaci. Smyslem celého festivalu je totiž podpora podnikání a snaha udržet studenty v Ústí nad Labem i po ukončení jejich studia. Festival je navržen interaktivně. Studenty by měly nejen inspirovat příběhy a zkušenosti už fungujících firem, ale budou pro ně připraveny i kreativní dílny, kde si například budou moci vyzkoušet, jak prodat svůj výrobek či nápad.

více [nové okno]