Novinky na portálu | inovace rozvoj financování Liberecký kraj

Novinky

 

Vicepremiér Bělobrádek: Máme nejvyšší rozpočet na vědu a výzkum v historii - 23.09.2016

Vicepremiér Bělobrádek: Máme nejvyšší rozpočet na vědu a výzkum v historii

Vláda na svém jednání dne 21.9.2016 schválila návrh Zákona o státním rozpočtu na rok 2017 spolu s rozpočtovým výhledem na roky 2018 a 2019. Součástí návrhu zákona je také historicky nejvyšší rozpočet na vědu, výzkum a inovace ve výši 32,7 miliardy korun. Oproti schválenému střednědobému výhledu se rozpočet na vědu zvýšil o 3,75 miliardy korun, což je navýšení o 13 procent.

více [nové okno]

 
 

Ostrava hostila třetí ročník StartUp Harvestu - 22.09.2016

Ostrava hostila třetí ročník StartUp Harvestu

Ve čtvrtek 15. září 2016 se v Ostravě konalo třetí setkání start-upů a investorů. Zájem o letošní ročník projevilo celkem 33 start-upů. Jedenáct nejlepších projektů pak hodnotilo celkem šest investorů, kteří mají bohaté zkušenosti s financováním i pomocí začínajícím podnikatelům.

více [nové okno]

 
 

Výsledky smluvního výzkumu Technické univerzity v Liberci potěší hospodyňky - 22.09.2016

Výsledky smluvního výzkumu Technické univerzity v Liberci potěší hospodyňky

Po loňském úspěšném uvedení autokosmetiky s nanočásticemi na trh, přináší společný výzkum naší univerzity a pražské firmy Pikatec další novinku z oblastí nanotechnologií zaměřenou na ochranu povrchů různých materiálů. Radost z ní budou mít hlavně hospodyňky. Nový prostředek představili zástupci univerzity a firmy na dnešní tiskové konferenci.

více [nové okno]

 
 

Most mezi středními školami, podniky a univerzitou - 21.09.2016

Most mezi středními školami, podniky a univerzitou

Fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií včera pořádala kulatý stůl. Ke společnému jednání pozvala zástupce firem a ředitele středních škol v regionu.

Fakulta představila zástupcům firem projekt partnerství, který má propojit univerzitu se středními školami i s praxí. Podniky a střední školy s fakultou již řadu let spolupracují, nyní tato spolupráce dostává jasnější rámec díky partnerské smlouvě, která tak může být odrazovým můstkem při rozšiřování spolupráce s dalšími školami a podniky.

více [nové okno]

 
 

Vyhlášení první veřejné soutěže ve výzkumu, vývoji a inovacích podprogramu INTER-COST (LTC17) - 19.09.2016

Vyhlášení první veřejné soutěže ve výzkumu, vývoji a inovacích podprogramu INTER-COST (LTC17)

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy podle zákona č. 130/2002 Sb., o podpoře výzkumu, experimentálního vývoje a inovací z veřejných prostředků a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o podpoře výzkumu, experimentálního vývoje a inovací), ve znění pozdějších předpisů, vyhlašuje dne 15. září 2016 první veřejnou soutěž ve výzkumu, vývoji a inovacích podprogramu INTER-COST (LTC17) pro podání projektů mezinárodní spolupráce ve výzkumu a vývoji.

více [nové okno]

 
 

G20: Akční plán pro inovace 2016 - 16.09.2016

G20: Akční plán pro inovace 2016

Na summitu leaderů nejvyspělejších světových ekonomik G20 v čínském Chang-čou ve dnech 4. – 5. září 2016 byl přijat dokument G20 2016 Innovation Action Plan, akční plán na podporu inovací, které jsou v současnosti klíčem hospodářského růstu. Akční plán počítá zejména s koherentní výzkumnou politikou a se zvýšením výdajů na podporou vědy, technologického výzkumu a vzdělávání. Oficiální komuniké je zde. Evropské sdružení výzkumných a technologických organizací (European Research and Technology Organisations, EARTO) akční plán uvítalo ve zvláštním tiskovém prohlášení.