Novinky na portálu | inovace rozvoj financování Liberecký kraj

Novinky

 

Liberec má dobíjecí stanici pro elektromobily. Najdete ji v iQLANDII - 27.05.2016

Liberec má dobíjecí stanici pro elektromobily. Najdete ji v iQLANDII

V areálu libereckého science centra iQLANDIA lze nově i dobít elektromobil. Dobíjecí stanici mohou využívat všichni majitelé aut na elektřinu vždy v rámci otevírací doby centra. Její výhodou je, že není potřeba dobíjecí karta, stačí stáhnout mobilní aplikaci a jde se nabíjet.

více [nové okno]

 
 

Liberecký kraj v číslech 2016 přináší aktuální statistická data - 27.05.2016

Liberecký kraj v číslech 2016 přináší aktuální statistická data

Po více než roce Liberecký kraj vydal další vydání publikace s názvem „Liberecký kraj v číslech 2016“, které navazuje na to loňské. Nyní brožura přináší nově aktualizovaná dostupná statistická data.

více [nové okno]

 
 

Česká národní budova v New Yorku hostila výroční konferenci Wall Street Tech 2016 - 27.05.2016

Česká národní budova v New Yorku hostila výroční konferenci Wall Street Tech 2016

V úterý 24. května 2016 se v New Yorku konal čtvrtý ročník konference Wall Street Tech, který byl zaměřen na realizovatelné digitální strategie a krizový management nestabilního světového prostředí.

V rámci panelové diskuze na téma Globální inovace a big data v České republice seznámili zástupci českých organizací, včetně CzechInvestu, posluchače s českými IT inovacemi a možnostmi využití tzv. big dat. Jan Chmelík, zahraniční zástupce CzechInvestu pro americké východní pobřeží, představil možnosti podpory a prostředí, které agentura pro tyto aktivity nabízí.

Panelisté z českých firem User Technologies a Etnetera Group, které působí nejen v Evropě, ale také v USA či v Číně, s publikem sdíleli své globální zkušenosti ve výše uvedené problematice.

Konference Wall Street Tech pořádaná The Outsourcing Institute je jednou z nejvýznamnějších událostí zaměřených na bankovnictví, pojišťovnictví a průmyslové technologie. Partnerem akce je Generální konzulát České republiky v New Yorku.

více [nové okno]

 
 

Digitalizace evropského průmyslu - 27.05.2016

Digitalizace evropského průmyslu

Evropská komise předložila soubor opatření na podporu iniciativy v oblasti digitalizace průmyslu a souvisejících služeb. Komise v dokumentu navrhuje konkrétní opatření k urychlení vývoje v oblastech, jako jsou 5G komunikační sítě, kybernetická bezpečnost, a modernizaci veřejných služeb. Komise také plánuje zřídit evropský cloud, jehož cílem bude poskytnout evropským výzkumníkům a vědeckým odborníkům virtuální prostředí, v němž bude uchováván, spravován, analyzován a opětovně používán velký objem výzkumných dat.

více [nové okno]

 
 

Aktualizace Harmonogramu výzev OP PIK pro rok 2016 - 20.05.2016

Aktualizace Harmonogramu výzev OP PIK pro rok 2016

Dne 18. 5. 2016 byl aktualizován Harmonogram výzev OP PIK pro rok 2016. Harmonogram je k dispozici zde v připojených souborech.

 
 

Festival České inovace odkrýval budoucnost inovací a podnikání - 20.05.2016

Festival České inovace odkrýval budoucnost inovací a podnikání

Inovace musí přijít ve správný čas, jinak se neujme, kosmický vývoj může v příštích 20 letech lidstvu otevřít zcela nové obzory ap. Nejen těmto tématům se v pátek 6.5.2016 v nádherném prostředí pražské Lucerny věnoval již 5. ročník Festivalu České inovace (ČINFEST).

Festival, jehož se účastnilo 270 odborníků a expertů na inovace, zahájil prof. Milan Zelený přednáškou o ekonomických a technologických předpokladech úspěšných inovací. Zasazení inovace do kontextu doby pan profesor doložil na skvělém příkladu elektromobilu, kdy ukázal, jak musí být kontext vývoje společnosti připraven na inovaci, aby jí s podporou inovačního a inovativního marketingu přijal. Jestliže společnost a komunita nemá na předčasné inovace předpoklady, inovace nebude ani zajímavá ani hitem, ale zapadne. Inovace dokonce často nejsou vítány, zejména v korporátním prostředí.

více [nové okno]