Novinky na portálu | inovace rozvoj financování Liberecký kraj

Novinky

 

Středoevropský fond fondů má podpořit investice do rychle rostoucích inovačních podniků - 30.12.2016

Středoevropský fond fondů má podpořit investice do rychle rostoucích inovačních podniků

Vláda v prosinci schválila návrh ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka na zapojení České republiky do projektu Středoevropský fond fondů. Ze státního rozpočtu kapitoly Ministerstva průmyslu a obchodu bude v letech 2017–2019 vyhrazeno celkem 240 mil. Kč na návratné investice do rychle rostoucích inovačních podniků.

více [nové okno]

 
 

Vládní rada v Oddělení analýz a koordinace vědy, výzkumu a inovací - 30.12.2016

Vládní rada v Oddělení analýz a koordinace vědy, výzkumu a inovací

Státní tajemník v Úřadu vlády České republiky vyhlašuje výběrové řízení na služební místo vládní rada v Oddělení koordinace vědy, výzkumu a inovací.

více [nové okno]

 
 

Češi vyvíjejí materiál budoucnosti. Reaguje se světlem a dokáže čistit vzduch. - 28.12.2016

Češi vyvíjejí materiál budoucnosti. Reaguje se světlem a dokáže čistit vzduch.

Vývoj a výroba kompozitního nanomateriálu s fotoaktivní funkcí. Tak zní název projektu, který od roku 2013 řeší Technická univerzita v Liberci (TUL) ve spolupráci s podnikem Barvy a laky Teluria a Ústavem anorganické chemie Akademie věd ČR. Snaží se mimo jiné vymyslet speciální nátěrové hmoty, které bude možné využívat ve stavebnictví a které budou mít v reakci s dopadajícím světlem jedinečné vlastnosti. Jde hlavně o funkce čistící, dezinfekční, ale například i o redukci toxických plynů v ovzduší.

více [nové okno]

 
 

DRAGON-STAR PLUS - spolupráce mezi EU a ČLR v oblasti výzkumu a inovací - 27.12.2016

DRAGON-STAR PLUS - spolupráce mezi EU a ČLR v oblasti výzkumu a inovací

Projekt "Dragon-Star Plus", který podporuje spolupraci mezi členskými státy EU a ČLR, bude zajišťovat nástroje umožňující spolupráci na dlouhodobých projektech strategické spolupráce s ČLR v oblasti výzkumu a inovací.
Navrhované aktivity zohledňují současnou politiku dialogu a zvláštností v oblasti prostředí výzkumu a inovací v ČLR a jsou založeny na výstupech a mechanismech vycházejících z předešlého projektu DRAGON-STAR.

více [nové okno]

 
 

Česká republika bude v roce 2017 centrem evropského výzkumu - 22.12.2016

Česká republika bude v roce 2017 centrem evropského výzkumu

Česká republika získala prostřednictvím členství v TAFTIE přístup k obrovskému zdroji informací a zkušeností, které můžeme využít v dalším rozvoji i v přípravě programů aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací. Aktivním zapojením do činnosti sítě a jejich pracovních skupin se TA ČR může podílet na formování strategie budoucí podoby evropského výzkumného a inovačního prostoru a podpory konkurenceschopnosti členských zemí.

více [nové okno]

 
 

Novinky z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost - 22.12.2016

Novinky z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Přehled novinek z oblasti podpory podnikání v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) k 22. prosinci 2016.

více [nové okno]

 
 

Cena inovace pro membránu z naší univerzity - 19.12.2016

Cena inovace pro membránu z naší univerzity

V letošním již dvacátém prvním ročníku Ceny inovace roku bodovala i nanovlákenná membrána vyvinutá na naší univerzitě. Bronzovou Cenu inovace roku 2016 (cena "Za účast v soutěži“ ) převzali dnes v Praze Roman Knížek z katedry hodnocení textilií Fakulty textilní TUL, který unikátní membránu vyvinul a Lukáš Heřmanský, jednatel firmy NANOMEMBRANE, která nanomembránu vyrábí. Díky nové technologii v laminování na tkaninu vykazuje membrána skvělé vlastnosti, jako jsou větruodolnost, vysoká paropropustnost a hydrostatická odolnost.

více [nové okno]

 
 

Chytrý nátěr z Technické univerzity v Liberci čistí i dezinfikuje - 19.12.2016

Chytrý nátěr z Technické univerzity v Liberci čistí i dezinfikuje

Vědci z Technické univerzity v Liberci (TUL) vyvíjejí nátěrovou hmotu, která při reakci s dopadajícím světlem bude čistit a dezinfikovat povrchy a dokáže i redukovat toxické plyny v ovzduší. V rámci projektu „Vývoj a výroba kompozitního nanomateriálu s fotoaktivní funkcí“ řeší vědci TUL tento výzkumný úkol od roku 2013 ve spolupráci s podnikem Barvy a laky Teluria, Ústavem anorganické chemie a Ústavem fyzikální chemie J. Heyrovskoho AV ČR.

více [nové okno]